5 Niezbędnych rzeczy, które sprawią, że poranna rutyna nabierze jakości

Sposób, w jaki zaczynasz swój poranek, nastawia Cię na cały dzień.

Jeśli zaczniesz dzień od pozytywnego akcentu, reszta dnia prawdopodobnie będzie przebiegać dobrze. Mając to na uwadze, jak powinna wyglądać dobra poranna rutyna i jak ją wdrożyć, aby uniknąć negatywnych kosztów niewłaściwego rozpoczęcia dnia?

  1. Budzenie się o tej samej porze każdego dnia - Unikaj przypadkowych spóźnień i konieczności spieszenia się! Ustaw budzik na tę samą godzinę każdego dnia, nawet w weekendy, aby Twój zegar działał prawidłowo.
  2. Pozytywna afirmacja na początek dnia - Powtarzanie pozytywnej mantry każdego ranka zapewni Ci pozytywny sposób myślenia, dzięki któremu będziesz mógł ruszyć naprzód!
  3. Zjedz pożywne śniadanie - wybieraj zdrowe i sycące składniki, aby dać swojemu mózgowi i ciału to, czego potrzebują, by dotrwać do obiadu.
  4. Trochę ruchu od samego rana - Ostatnie kilka minut do pracy pokonaj pieszo, zamiast windy wejdź po schodach, a na początku dnia skorzystaj ze stolików na podwyższeniu, dzięki czemu Twój mózg otrzyma zastrzyk tlenu i krwi.
  5. Określ najważniejsze zadania - Skoncentruj się na najważniejszych zadaniach w ciągu dnia już na początku, aby nadać mu odpowiedni ton.

Zanim dotrzesz do swojego fotela w biurze, będziesz już gotowy i gotowy do działania!

Jak wiele z tych zadań masz już w swojej rutynie?