Jak prawidłowo ustawić fotel biurowy?

Fotel biurowy to taki element wyposażenia naszego biura, na którym możemy spędzać bardzo wiele czasu w ciągu dnia. Dlatego, jeśli nasz fotel będzie niewygodny to niestety będziemy się na nim męczyć i nie będziemy w stanie skupiać się na sprawach zawodowych.

ustawienie fotela biurowegoZ czasem mogą się także pojawiać bóle pleców, sztywnienie karku czy inne dolegliwości. Dlatego jeśli kupujemy meble do biura powinniśmy postarać się o wybranie odpowiednich propozycji. Gdy mamy już dobry fotel trzeba się zająć jego profesjonalnym ustawieniem, które będzie ergonomiczne.

 

Wysokość fotela

Tutaj mamy prostą zasadę: nogi muszą swobodnie opierać się na podłodze a kolana powinny być rozwarte, chodzi o to, by nie było blokowania przepływu krwi. Między udem a podudziem należy stworzyć kąt prosty.

Regulacja podłokietników

Siadamy wygodnie i musimy być jak najbliżej biurka. W łokciach należy tworzyć kąt 90 stopni i regulować do tego wysokość krzesła. Podłokietniki należy ustawić ta by miały pozycję horyzontalną i miało dopasowaną odległość do biurka. Ramiona oparte na podłokietnikach W czasie siedzenia na fotelu biurowym trzeba się postarać się o to, by nasze ramiona oparły się na podłokietnikach, ponieważ dzięki temu można doprowadzić do tego, że obciążenia kręgosłupa będą mniejsze i nie będzie się tworzyć tak zwanego garba.

Wyprofilowane oparcie

Plecy powinny oprzeć się na fotelu do wysokości łopatek. Krzesła dobrej jakości posiadają możliwość regulowania oparcia w stosunku do odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Chodzi o to, by zawsze kręgosłup był dobrze wspierany.

Głębokość krzesła

Powinno się sprawdzić czy krzesło ma odpowiednią głębokość. Pośladki muszą się znaleźć z tyłu krzesła. Dobrze będzie, jeśli fotel ma możliwość przybliżania oparcia w stosunku do siedziska.

Regulacja zagłówków

Ustawienie zagłówków jest bardzo ważne dla szyi. Kark musi być odpowiednio rozluźniony w czasie pracy. Fotel musi być odpowiednio dopasowany do wysokości pracownika.

Twardość

Siedzisko musi gwarantować odpowiednią wymianę powietrza w czasie pracy. Jest bardzo ważne, by fotel był wygodny ponieważ tak naprawdę od tego będzie zależeć czy praca na nim będzie wydajna. Na fotelu musimy również siedzieć prosto.

Być może zainteresuje Cię...

Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Cre czarny 613,10 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Rhod czarny 605,98 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Majorca czarny 563,05 PLN Zobacz